Lovestyle.org Forum Важни теми:
Правила на форума
Рангове - рязяснение
Репутация - рязяснение

Назад   Lovestyle.org Forum > Техническа част > Съобщения на организаторите
Потребителско име
Парола
Регистрация Помощ (FAQ) Участници Календар Търсене Съобщенията за деня Маркирай форумите като прочетени

Съобщения

Управление на темата Търси в темата
стар 25-07-2005 г., 01:00   #1
vbThеКing
Neo is here...
Admin

vbThеКing's Avatar

Регистриран от: Apr 2004

Rep Points: 10903
vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000

Exclamation Що е то Репутация (Reputation) и как се използва

25 юли 2005 г. - във форума на Lovestyle.org е въведена система за взаимна оценка на потребителите наречена "Репутация".

Защо ни е това
Екипът на Lovestyle.org реши, че въвеждането на такава система ще спомогне за запазването на добрия тон между участниците, ще подобри качеството на постовете, защото всеки ще иска да бъде оценен по-добре, ще спомогне новите потребители с един поглед да придобиват представа кой на какво ниво е през погледа на останлите участници и да си имат едно на ум преди да послушат съвет на човек с репутация -23409 (примерно).

До кога
Първоначално пускаме системата на изпитателен срок от един месец. След това ще се реши дали ще остане или ще бъде премахната.

Малко терминология...
Rep Points: - съкратено от Reputation Points. Това са точките репутация, които имате. От тях зависи броя на "чертички", които имате.
Rep Power: - това е вашата "валст". Колкото по-голям е power-a, толкова по-голяма тежест имат вашите гласувания върху мненията потребителите.

Как получаваме точките
Rep Points се прибавят или изваждат само когато друг потребител гласува за ваше мнение. Когато потребителят одобрява вашето мнение, се добавят толкова точки, колкото е неговият Rep Power. Когато потребителят не одобрява мнението ви, от моментния брой точки репутация, който имате се изважда броя на половината от неговите Power точки.
------------
Rep Power се получават по следния начин:
За всеки 30 дни от регистрацията на потребител - по 1 точка
+
За всеки 20 поста във форума - по 1 точка
+
За всеки 50 точки репутация - по 1 точка

Сборът от точките по трите условия прави Rep Power-a.

Какви са ограниченията
  • При регистрацията си всеки потребител започва с 10 точки репутация.
  • Потребителят трябва да има минимум 20 мнения във форума за да придобие Rep Power и да може да дава своя глас относно мненията на останалите потребители.
  • Потребителят трябва да има минимум 1 точка репутация за да има право да оценява мненията на останалите потребители.
  • Потребителят може да оцени най-много 5 мнения на останалите учасници за период от 24 часа.
  • Потребителят може да оцени един и същи човек втори път само ако е оценил най-малко 10 други. В комбинация с горното правило означава, че не можете да оцените мненията на един и същи човек по-често от интервал 48 часа.

Как се използва
В лявата част на всеки пост, под информацията кога е регистриран потребителят и колко поста е направил във форума, се намира информацията за това какъв брой Rep Points и какъв брой Rep Power притежава.
В долната част на тази колонка има четири икони: първата показва дали потребителят е online в момента, третата служи да бъде докладван пост неотговарящ на правилата, четвъртата съхранява IP адресът, от който е пуснат постът, а втората () служи за добавяне/изваждане на репутация от актива на потребителя.
При натискане на въпросната икона се появява малко прозорче, в което трябва да изберете дали одобрявате или не одобрявате конкретното мнение на потребителя. Имате възможност да оставите и кратък коментар, като това не е задължително. След това натискате бутона и това е всичко.

Допълнителна информация
Всеки потребител може да влезе в своя Контролен панел и да погледне за кои постове самият той е гласувал, както и да разбере за кои негови постове е гласувано и да прочете коментарите към тях. Потребителят не може да разбере кой точно е гласувал за неговите постове.
В първата колонка, преди името на темите, в които се намират постовете, има малка иконка, която показва как е гласувано за конкретния пост:
- гласувал е потребител, който има 0 Rep Power, т.е. неутрално.
- за мнението е гласувано отрицателно.
- за мнението е гласувано положително.
------
Брой "чертички" спрямо броя точки репутация:
1 - 19 >
20 - 49 >
50 - 99 >
100-149 >
150-199 >
200-299 >
300-499 >
500-699 >
700-999 >
1000-1500 >

"Чертичките" на отрицателната репутация увеличават броя си много бързо в интервала на репутация
-1 : -100 - след преминаване на долната граница на репутация, следва автоматичен BAN за потребителя.

Хората със значително висока репутация получават допълнителни привилегии и бонуси, които засега няма да обявяваме официално.

При въпроси, мнения и предложения относно системата за Репутация на потребителите - пишете в тази тема.

Поздрави,
Lovestyle.org Team
стар 25-07-2005 г., 17:22   #2
nicko
Свой

nicko's Avatar

Регистриран от: Jul 2005

Rep Points: 562
nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550

абе днес така и така злоупотребявам с работното време, поне да постна туй-онуй...

значи много е яка идеята.. хубаво е да се знае от кого идват мненията... идеята ми е следната.. да се направи някво разделение на репутацията на такава получена за "добри дела" и такава получена за "компетентност"... т.е. аз например имам сега като погледнах в панела малко точки за превод на статия.. не че се оплаквам, ама като цяло това не е компетентност по въпросите на пикапа... а пък от друга страна ако някой зададе глупав въпрос, но за сметка на това има натрупани "добри дела" някак си по-може да му се прости и да му се отговори... досега не сам виждал в тоя форум отговори от вида на РТФМ и ДАФС, което е супер и показва, че посетителите си помагат или поне не пълнят форума с глупави въпроси, но.... аз все пак от скоро сам регирстиран, така че нямам достатъчно наблюдения по въпроса..

това е което ми роди главата
стар 25-07-2005 г., 18:08   #3
vbThеКing
Neo is here...
Admin

vbThеКing's Avatar

vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000

Цитат:
Първоначално публикувано от nicko
хубаво е да се знае от кого идват мненията...

Не, това не е хубаво, защото когато Х ти даде отрицателна репутация и ти видиш това, ще започнеш и ти да му даваш отрицателна репутация без да те интересува дали пише ценни постове или не, само и смао да му го върнеш.
Цитат:
идеята ми е следната.. да се направи някво разделение на репутацията на такава получена за "добри дела" и такава получена за "компетентност"...

То идеи има много, ама аз не съм ставал 16 часа от компютъра за да покарам сегашната система, да добавя някои допълнителни екстри, да разбера как точно работи и да я обясня в горния пост. Не мисля, че ще седна да правя отделна система за репутация за добри дела, така че засега ще караме с тази.
Цитат:
а пък от друга страна ако някой зададе глупав въпрос, но за сметка на това има натрупани "добри дела" някак си по-може да му се прости и да му се отговори...

Няма значение как точно е натрупана репутацията, като видиш човек с 500 точки репутация, явно си я е заслужил и не е подобаващо да му отговориш на темата с "RTFM!", освен това, тук няма подобно нещо. Ако някой му се занимава - отговаря, ако ли не - просто не пише. Ако напише глупост - има двама админа, които четат всичко и трият наред.
стар 25-07-2005 г., 18:30   #4
nicko
Свой

nicko's Avatar

Регистриран от: Jul 2005

Rep Points: 562
nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550nicko Репутация > 550

Цитат:
Не, това не е хубаво, защото когато Х ти даде отрицателна репутация и ти видиш това, ще започнеш и ти да му даваш отрицателна репутация без да те интересува дали пише ценни постове или не, само и смао да му го върнеш.

не не не... имах предвид .. на пост-а да видиш колко му е надежден източника... иначе си прав за гласуването, ако не е тайно ще започнат разни вендети... ужасия...

Цитат:
То идеи има много, ама аз не съм ставал 16 часа от компютъра за да покарам сегашната система, да добавя някои допълнителни екстри, да разбера как точно работи и да я обясня в горния пост. Не мисля, че ще седна да правя отделна система за репутация за добри дела, така че засега ще караме с тази.

абсолютно разбирам за кво говориш просто ми хрумна и реших да го постна ей-така да не се изгуби идеята... иначе ми е ясно, че само нема да се напише.. трябва да се изкопае от някой... имам още 1 идея ама нея няма да я казвам, че тогава наистина ще ям бой просто ще седна да я изкопая следващите дни кат ми остене време
стар 24-10-2005 г., 12:28   #5
Pilchard
Активен

Pilchard's Avatar

Регистриран от: Sep 2005

Rep Points: 518
Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450Pilchard Репутация > 450

Изпрати съобщение през ICQ до Pilchard
Светлина в тунела!

vbTheKing мерси за пояснението вече ще знам и ще се стремя да имам добра репутация. Все пак мисля че давам хубави мнения. Но вие ще оцените това не аз, понеже все пак самооценката не е хубаво качество

Tyler
Pilchard is offline   Reply With Quote
стар 05-11-2005 г., 02:09   #6
Skydiver
Активен

Регистриран от: Nov 2005

Rep Points: 97
Skydiver Репутация > 50Skydiver Репутация > 50Skydiver Репутация > 50

Cool

Убивате ме направо с тази идея. Ще въведете ГЛАСУВАНЕ за това кой колко чатка нещата! Че защо направо не излезете и не направите анкета сред случайно срещнати пичове по улицата и не ги питате какво работи и какво - не? Резултата ще е същия.

Не, сериозно кефи ме желанието да систематизирате нещата, ама това просто не работи така. По Интернет начин да се определи кой реално излиза и пробва нещата които говори, и кой бълва заучени доктрини и добре звучащи философии няма. Така или иначе системата е за предпочитане пред класацията по брой постинги ( ), но все пак не смятам да й обръщам повече внимание.
Skydiver is offline   Reply With Quote
стар 05-11-2005 г., 10:25   #7
nefertum
Administrator
Admin

nefertum's Avatar

Rep Points: 1796
nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500

Изпрати съобщение през ICQ до nefertum
Въвеждането на репутацията има за цел:

1. Да се уталожат междуличностните конфликти във форума.
Става въпрос за това, че от време на време в някоя от темите и то главно в Обща категория възникват дълбоки лични разногласия. Сега това е по-рядко. Преди беше нетърпимо. Както отбеляза всеки може да се определи като всякакъв в Интернет.
Репутацията я въведохме, ако не ме лъже паметта през август. И оттогава нещата видимо кротнаха.
Репутацията не е гласуване за това кой колко разбира.
Репутацията е оценка на адекватността на мнението на конкретен участник в конкретна тема.
Бих те посъветвал именно по този начин да я възприемаш.
Наред с това се създава възможността да се определят участниците именно по критерий адекватност. Разбира се всяко мнение е субективно. Разбира се, обективни и веднъж за винаги установени неща няма. Нещата се променят. Репутацията - също. Един вид барометър е.
И когато един току-що регистрирал се участник погледне във форума, той бързо и сравнително лесно може да е ориентира в обстановката. В сравнение с това да чете всички мнения на определен участник.

Отрицателни страни:
- Мненията са строго субективни и се влияят от пристрастия, настроения, симпатии и рядко са свързани с действителното състояние на нещата.
- Съществуват възможността за механично влияние върху репутацията.

При това:
- Репутацията е относително обективен критерий за адекватността на мненията на определен участник във форума.
- По-добре е да имаме някакъв критерий, отколкото да нямаме никакъв.
- Ако имаш идеи - казвай.
стар 05-11-2005 г., 16:14   #8
FANatic
Mr. Trise X

FANatic's Avatar

Rep Points: 5964
FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до FANatic
ам аз не удобрявам нещо, значи получаваш по една точка POWER на всеки 20 мнения, на всеки 50 Rep Pts. и на всеки 1 месец, нали така все по една значи, аз примерно имам само 6 power, повечето също имат някакви сравнително ниски power points, та идеята ми е че е някак несъразмерно да си цъкаме по 6,10,15 репутации и чак на 100 да се вдига чертичката, защото... сравнително рядко се качва или смъква репутацията на някой, като цяло ми се струва че не се гласува много, защо не смъкнете мааалко тази граница за зелената чертичка от 100 а вие изроди напраооо не мога си обясна как сте стингали до 50 power почти мноу яко :Р
стар 05-11-2005 г., 16:28   #9
nefertum
Administrator
Admin

nefertum's Avatar

nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500nefertum Репутация > 1500

За чертичките питай Владо, чийто голи снимки си пуснал в Интернет

А за това как аз лично например имам почти 50 не знам какво си. И аз не мога да ти отговоря - една сутрин се събудих, отворих форума и толкова и толкова. Може и да съм изрод, ама не си бях изпил още кафето като видях това
стар 05-11-2005 г., 16:45   #10
FANatic
Mr. Trise X

FANatic's Avatar

Rep Points: 5964
FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до FANatic
Цитат:
Първоначално публикувано от nefertum
За чертичките питай Владо, чийто голи снимки си пуснал в Интернет

Веднага усетих намека, поправяме грешката

Цитат:
Първоначално публикувано от nefertum
А за това как аз лично например имам почти 50 не знам какво си. И аз не мога да ти отговоря - една сутрин се събудих, отворих форума и толкова и толкова. Може и да съм изрод, ама не си бях изпил още кафето като видях това

ех яко яко
а и още нещо че забравих да питам преди малко амммм, тия спешъл бонусите, някои получил ли е дося нещо? и колко ти трябва репутациика зада се класираш, любопитствам си само
стар 05-11-2005 г., 16:59   #11
nefertum
Administrator
Admin

nefertum's Avatar

Дано само любопитството да ти задоволявам и да не се налага да правя други работи

Тези специални бонуси ги обмисляме в момента и наистина ще бъдат толкова специални, че чак ще си (за)доволен (отвсякъде, а може би отникъде, хуй знае).

Системата за бонусите също е в процес на разработка и като стане готова, ти ще си първия, който ще разбере това .... ако разбираш какво искам да кажа (Владо, къде е тази иконка с плезенето?)
стар 07-11-2005 г., 01:14   #12
vbThеКing
Neo is here...
Admin

vbThеКing's Avatar

Цитат:
Първоначално публикувано от FANatic
сравнително рядко се качва или смъква репутацията на някой, като цяло ми се струва че не се гласува много, защо не смъкнете мааалко тази граница за зелената чертичка от 100

Отдавна зелените чертички не се слагат на 100 точки, но просто не бях едитнал поста си. Ето, сега го направих. Можеш да погледнеш по-горе при какви точки колко чертички имаш.
стар 19-07-2007 г., 16:29   #13
Bobi N.
Активен

Регистриран от: Jul 2007

Rep Points: 160
Bobi N. Репутация > 150Bobi N. Репутация > 150Bobi N. Репутация > 150Bobi N. Репутация > 150Bobi N. Репутация > 150

Това с репутациятя е много добра идея, евала!
Bobi N. is offline   Reply With Quote
Съобщения

Управление на темата Търси в темата
Търси в темата:

Разширено търсене

Правила за публикуване
не можете да създавате нови теми
не можете да отговаряте в теми
не можете да прикрепяте файлове
не можете да редактирате своите мнения

vB кодовете са разрешени
Емотиконите са разрешени
[IMG] кодовете са разрешени
HTML кодовете са забранени

Всички времена са дадени във формат GMT +2. Часът в момента е 16:07.

Софтуер на форума: vBulletin версия 3.6.8
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.