Lovestyle.org Forum Важни теми:
Правила на форума
Рангове - рязяснение
Репутация - рязяснение

Назад   Lovestyle.org Forum > Техническа част > За форума, сайта и IRC канала
Потребителско име
Парола
Регистрация Помощ (FAQ) Участници Календар Търсене Съобщенията за деня Маркирай форумите като прочетени

Съобщения

Управление на темата Търси в темата
стар 08-08-2006 г., 09:51   #1
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

Регистриран от: Oct 2005

Rep Points: 735
slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650

Cool

1. Имам процедурно предложение към администраторите и изобщо създателите на форума lovestyle и ранг-овата система. Или ранговете и точките да се премахнат. Или наистина да се измисли начин хора, които пишат глупости и нямат и грам практика да са с нулеви рангове - за сметка на хора доказали и доказващи се ежедневно на полето.

Не е нормално мелиса да има 330 точки репутация - без в живота си да е влязла в 1 сет и да се опитала да направи 1 свалка /камо ли свалка на жени/...
Друг пример - Боряна - богоизбраната - наистина Играе - виждал съм го с очите си - а повечето и постовете са много грамотни и реални - и наистина си личи, че знае за какво иде реч /има само около 200 репутация - /...
Друг пример - Рони - моят любимец - от година му следя постовете - никва промяна - от време на време има проблясъци - но често праска такива АФЦ мисли, че чак му се чудя. Много често в постовете му си личи как много по-важна е жената, с която комуникира и другите хора, отколкото той. Както между-другото и в постовете на други съм го усещал...
Друг пример - Танграта - момчето сигурно не е най-добрият ПУА на света - и мен ме е питал за съвет как да си върне своята единствена например - но най-често дава изключително компетентни и добри съвети и мисли, а както чета и Играе здраво... /да някъде надолу по репутация е/...
Друг пример - Жоро Секса и Парадокс (най-вече, защото жоро не съм го виждал как играе - но от обсъжданията с него съм усетил, че не е просто теоретик - а парадокс съм го виждал) - са отново с много, много по- ниски репутации от други хора... и т.н.
Ки е под мелиса и WSA - но комент... /някой да е виждал WSA как Играе??? - момчето направи няколко превода - респект, за което и е вече в топ 5 на ловестайл форума/...

И т.н. и т.н. примери хиляди мога да дам... Искам да направя едно уточнение - нямам нищо лично и против към хората, за които изразих мнение, че като репутация са прекалено високо за своите умения и това, което са показали като постове и знания и практика... Просто репутация трябва да се дава наистина за много готин пост и за човек, който си сигурен, че практикува много... /форума е пълен с теоретици-мислители/. А има много хора, които четат абсолютно анонимно или са нови тук и ако аз познавам пичовете и знам кое мнение да чета и кое не - някой новак може да прочете мнението на Рони /примерно/, че е много неуважително и страшно да се запознаваш с момичета, когато има техни роднини около тях /или други/ хора - да му погледне репутацията и да си каже - "ми да значи и аз мисля правилно и избягвм да се запознавам, когато девойката не е сама"... - Рони не се обиждай - това го давам като фрапантен пример за АФЦ мнение от последните дни /иначе има и много други такива - които съм забравил на момента/...

2. От този момент:
Това, което аз лично ще направя /въпреки, че вече сравнително рядко влизам тук/ е, че ще започна да гласувам силно ЗА - хората които съм виждал, че Играят на живо и го правят ефективно и успешно. Ще започна да гласувам и ПРОТИВ вече за всяка глупост, която срещна...

Съветвам Ви и Вие да правите същото...

Респект към всички реални Играчи...
-Slayer

Последна редакция: извършена от michael на 08-08-2006 г. в 15:21 ч.
slayer_ is offline   Reply With Quote
стар 08-08-2006 г., 11:01   #2
Melissa
Дама

Регистриран от: Jul 2005

Rep Points: 6410
Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000

ОМГ, slayer, това ли е болката ти?! Не мога да повярвам ...
Какво значение има репутацията в крайна сметка?!
Тя ли те движи теб?
Ти ще изкараш всички, които четат тук, че нямат собствена мисъл и възможност за собствена преценка, за да отсеят мненията и да вземат това, което ще им е от полза от всяко мнение, независимо авторът каква репутация има?!
Еми гласувайте бе хора - положителна, отрицателна - просто гласувайте за този за който си мислите, че заслужава/не заслужава! Някой имал по-ниска, друг по-висока ... какво от това ???
И отрицателна да имам - на мен ми е все тая ... Защото аз съм тук не за тези точки, а да изказвам Мнение, когато сметна, че има нужда от него; да представям и друга гледна точка, когато я има.
И откъде знаеш ти, Слеър, какво правя аз в живота си? Познаваме ли се?

Ако това ще те успокои, гласувам ти положителна репутация за този ти пост. И аз също се присъединявам към апела ти към премахване на ранговата система или замяната й с нещо друго! Или ако не - поне админите (защото сигурна съм, че могат) да занулят моята репутация, щом толкова те дразни. Нямам нужда от нея, за да се чувствам Човек!

и още нещо - сам пропагандираш излизането от матрицата! ок, но не усещаш ли, че ти самият вкарваш в друга матрица?!
Хората са различни, Слеър! Един реагира на едно, друг на друго (поради хиляди причини и обстоятелства). Не можеш да клишираш живота!
Затова и има нужда от различен поглед!
Тълкувай си ги както искаш нещата!

Последна редакция: извършена от Melissa на 08-08-2006 г. в 11:13 ч.
Melissa is offline   Reply With Quote
стар 08-08-2006 г., 11:13   #3
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650slayer_ Репутация > 650

Smile

Цитат:
Първоначално публикувано от Melissa
ОМГ, slayer, това ли е болката ти?! Не мога да повярвам ...
Какво значение има репутацията в крайна сметка?!
Тя ли те движи теб?

мухаха, изопачаването на това, което написах не го променя... никак даже...

Много добре знаеш, че ме боли хуя за репутацията под ника ми - не ме карай да се квалифицирам с реални неща като ти обяснявам, че в реалния живот получавам огромно количество ранг от всички хора около себе си - познати и непознати и форумната репутация ми е последната болка...

Идеята ми е - или да се махат ранговете - което е по-лошото. Или наистина хора, които практикуват и пишат полезни и точни неща да са с висока репутация. Да не говрим за реп. поуър - илиза, че и най-голямото АФЦ, което, обаче се е регистрирало 2 години преди мен - може да дава много повече точки на другите и да оценява много яко другите... Изобщо не е добре обмислено...

Мелиса, за последно - нямам нищо против теб - но няма как да не се съгласиш, че не е нормално ти да имаш по-висока репутация от Ки, жоро секса, парадокс, камбера, войаджер ако щеш /който има още много да работи върху себе си/ - все пичове, които играят здраво и др. и др., които пропускам - когато темата е сваляне на жени... за това става дума...
Цитат:
И откъде знаеш ти, Слеър, какво правя аз в живота си? Познаваме ли се?

със сигурност знам, че не сваляш жени - казвала си го... не ме карай да влизам в подробности - не ми е това идеята и няма смисъл... Знаеш, че съм прав за това за ранговете... и не репутацията не те прави човек - но вече написах доводите си, защо е добре ранговете да са реални и точни...

Поздрав,
-Slayer

Последна редакция: извършена от slayer_ на 08-08-2006 г. в 11:30 ч.
стар 08-08-2006 г., 11:21   #4
Melissa
Дама

Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000Melissa Репутация > 2000

Написах ти и по-горе - абсолютно не ми пука аз каква репутация имам, както и другите каква им е репутацията!
Защото ти може да се кефиш на един пост, аз на друг!
За теб може да е валиден един съвет, за мен - друг!

Какво е знанието, Слеър? Кой може да каже със сигурност кое е най-доброто и най-правилното поведение в дадена ситуация за конкретния човек? Кой, Слеър? Ти? Аз? Някой друг?
Има шаблони, техники, ок.
Но тогава ще се оценява кой е научил най-добре шаблоните! Това ли искаш? Това ли е целта на този сайт? Да те извади от една матрица и да те хвърли в друга?
стар 08-08-2006 г., 11:25   #5
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

Talking

пак задълба да теоретизираш...

жива и здрава...

Последна редакция: извършена от slayer_ на 08-08-2006 г. в 16:54 ч.
стар 08-08-2006 г., 11:31   #6
Melissa
Дама

кое му е теоризирането??? (баси думата ... )
или щом не е на твоето - не струва и не може ...
не мислиш ли, че е добре да се погледне от всички страни?
но какво ли разбирам аз ...

ти също жив и здрав ...

(и между другото надявам се разбра, че те репликирам единствено по отношение на поста ти относно `репутациите`, а не за коментара ти относно тази `статия`; за нея две мнения няма ... )

Последна редакция: извършена от Melissa на 08-08-2006 г. в 13:38 ч.
стар 08-08-2006 г., 15:01   #7
nS
Активен

nS's Avatar

Регистриран от: Jul 2004

Rep Points: 161
nS Репутация > 150nS Репутация > 150nS Репутация > 150nS Репутация > 150nS Репутация > 150

идеята на слеър е супер, въпреки това мисля си аз ,че надали някой обръща внимание на репутацията - хората четат мнението и преценяват въз основа на него.
супер ташак е обаче как мелиса се разпали. ОМГ ! хахахаха!
стар 08-08-2006 г., 16:41   #8
Melissa
Дама

Exclamation

Цитат:
Първоначално публикувано от nS
супер ташак е обаче как мелиса се разпали. ОМГ ! хахахаха!

Не знаеш какво е когато се разпаля, никога няма и да разбереш! Така, че ако обичаш не говори глупости. Ако не обичаш - също. Ако за теб форумът е място за изразходване на някакъв вид енергия , за мен - не е!
Имам си мнение - казвам го! Какво не разбираш?!

Колкото до процедурното предложение - ето ви още едно, много по-стойностно и по-реално от това на Слеър (прозираш Слеър!) .
~Отличниците~ (такива каквито ги разбират създателите на сайта! или там, който и да е) да бъдат отличавани по някакъв начин, така че още на пръв поглед от влизащите във форума да е видно, че те СА и че техните мнения са меродавни (било с друг цвят, някакъв вид титла и пр.). Това е пак субективизъм, но поне ще бъде направен от хора, които знаят какво правят!
Защото Слеър, кой си ти тук, че да определяш кой как да мисли и кой кого да харесва или не? Кой става и кой не става? И кой знае и кой не знае? Да бе, знам, ти просто си казваш мнението ... Но в момента `обиди всички, които са гласували за някого, който ти не одобряваш ... и каза на всички, че не могат да мислят и да преценяват сами ... И не ми казвай, че това е изкривяване/изопачаване на думите ти. Мисля, че всеки може сам да си прецени.

А колкото до гласуването на репутация в този й вид, тя отразява субективните `пристрастия` на Всеки, съобразно неговото виждане/разбиране за нещата. И винаги ще бъде така, когато става въпрос за някакъв вид СОБСТВЕНО гласуване ... гласуване така, както ТИ мислиш, а не защото подражаваш на някого!
Освен, ако гласуването не се подчинява на някакви критерии/правила, тогава ще има налагане на някакъв модел, който отново ще е субективен, но този път на този, който го е заложил ...

И последно от мен (надявам се)
Разберете го веднъж завинаги - Нямам никакво намерение да се доказвам по какъвто и да е начин на никого от вас, особено пък на теб, Слеър!
Хората, които уважавам и ценя и чието мнение е важно за мен, си го знаят или ще го научат!
А за останалите, като теб - .
стар 08-08-2006 г., 16:55   #9
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

Talking

Цитат:
Първоначално публикувано от slayer_
жива и здрава...
и фани да мирясаш
стар 08-08-2006 г., 17:02   #10
Melissa
Дама

Укроти ме, де ... ако можеш ... в противен случай, спести си коментарите ...
стар 08-08-2006 г., 17:43   #11
Vortex
Ice Tea Philosopher

Vortex's Avatar

Регистриран от: Nov 2005

Rep Points: 1396
Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000Vortex Репутация > 1000

Ето още няколко човека въвлечени във феномена ГСВСПГ.
Vortex is offline   Reply With Quote
стар 08-08-2006 г., 18:46   #12
ГъзоБръзко
Свой

ГъзоБръзко's Avatar

Регистриран от: Apr 2004

Rep Points: 3276
ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000ГъзоБръзко Репутация > 2000

Точно така и аз ГсБВД пък и не съм герой от полетата батални така че предлагам моите репутации да се дадът на Слейъра да се зарадва че има заслужено висока репутация... може и на вортекса малко ако иска Няма ирония тук!, така че не се заяждайте.
Добре но това че не си видял че играе някой (изключвам играта на белот и хоро) не значи че не играе.А

Дупчи ,дупчи сине
докато си млад,
че като остарееш
ще ставаш за ташак
ГъзоБръзко is offline   Reply With Quote
стар 08-08-2006 г., 19:08   #13
nefertum
Administrator
Admin

nefertum's Avatar

Rep Points: 2278
nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000nefertum Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до nefertum
Репутацията е въведена с цел да се укроти меренето на "пишки".
стар 08-08-2006 г., 20:34   #14
DonnieDarko
Свой

DonnieDarko's Avatar

Rep Points: 1830
DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500DonnieDarko Репутация > 1500

Цитат:
Първоначално публикувано от nefertum
Репутацията е въведена с цел да се укроти меренето на "пишки".

Ама те пак намериха начин да си ги мерят... На някой му била по-малка, обаче заслужавал да му е по-голяма и обратното
стар 08-08-2006 г., 21:37   #15
vbThеКing
Neo is here...
Admin

vbThеКing's Avatar

Rep Points: 10903
vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000

Lightbulb Чакайте да ви светна...

Цитат:
1. Имам процедурно предложение към администраторите и изобщо създателите на форума lovestyle и ранг-овата система.

Предложенията са хубаво нещо.
Цитат:
Или ранговете и точките да се премахнат. Или наистина да се измисли начин хора, които пишат глупости и нямат и грам практика да са с нулеви рангове - за сметка на хора доказали и доказващи се ежедневно на полето.

Не виждам достатъчно основателна причина ранговата система да се премахне.
За второто - измисли начин и го предложи. Ще го обсъдим и ако е добър ще го приложим.
Цитат:
Не е нормално мелиса да има 330 точки репутация - без в живота си да е влязла в 1 сет и да се опитала да направи 1 свалка /камо ли свалка на жени/...

Абсолютно нормално е. След малко ще разбереш защо.
Цитат:
Друг пример - Жоро Секса и Парадокс (най-вече, защото жоро не съм го виждал как играе - но от обсъжданията с него съм усетил, че не е просто теоретик - а парадокс съм го виждал) - са отново с много, много по- ниски репутации от други хора... и т.н.
Ки е под мелиса и WSA - но комент... /някой да е виждал WSA как Играе??? - момчето направи няколко превода - респект, за което и е вече в топ 5 на ловестайл форума/...

Жоро Секса не е писал по форума от миналия век. Нормално е по-активните хора да иамт по-висока репутация. Ако ще Мистери да влезе да пише в тоя форум, ако напише 5 мнения и после не се появи - няма да е на първо място по репутация, бъди сигурен.

slayer_, замислял ли си се, че може би не си разбрал напълно идеята на репутацията и затова не си доволен от нея?

Цитат:
Просто репутация трябва да се дава наистина за много готин пост и за човек, който си сигурен, че практикува много...

Да, съгласен съм, че репутация трябва да се дава за наистина готини и полезни постове, а не за някакви бля-бля приказки, но не и с второто.
Нека ти разясня - репутацията НЕ показва колко си добър на полето, колко теория знаеш, с колко жени си бил, колко ти е дълъг, на колко години е баба ти и т.н.
Репутацията показва само и единствено ТВОЯТ РЕЙТИНГ сред съфорумците ти. В по-големите форуми, където хората не се познават и не се срещат както го правим ние - репутацията показва рейтингът във форума, изграден благодарение на така наречения "форумен живот". Тук е малко по-размита работата, защото има лични взаимоотношеняи извън форума.
Какво се разбира под "форумен рейтинг" или така наречената "репутация" - това е мерна единица за това колко си полезен за съфорумците ти и до колко харесват и одобряват (или съответно - не харесват/не одобравят) изявите ти тук. Нищо повече!
Ако WSA е направил 10 превода на ценни материали и по този начин помага на хората, които не разбират чуждия език, да научат нещо и да подобрят играта си - то е повече от задължително WSA да получи положителни точки към своята репутация, ако ще дори да не знае какво е това пикап и да не е виждал жена на живо.
И обратното - ако лицето Х е адски добър PUA, пикапи по цял ден, запознат е добре с теорията и т.н., но е написал 10 кратки поста, които критикуват играта на някакви по-начинаещи, опитващи се да получат полезна обратна връзка и съвети - няма да има голяма репутация.
Репутацията не се определя от мен (аз лично гласувам изключително рядко, защото +80 или -40 точки е трудно да се заслужат), от Миро или някой друг конкретен човек, че да се сърдиш, че е необектвина. Репутацията се определя от всички посещаващи форума. Колкото повече се гласува - толкова по-обективна е тя и се базира на мнението на всички ви.
Зная, че с Melissa непрекъснато се джафкате нещо и затова ти бърка в очите с високата си репутация, но поне се опитай да погледнеш обективно на нещата - Melissa дава ценни съвети, прави наистина много задълбочени и интелигентни разсъждения по различните теми и явно това е полезно на хората, които четат постовете й щом е получила тая репутация. Melissa е една много потайна личност, за която много малко хора, посещаващи форума, знаят нещо повече от това, че е жена и никът й е Melissa. Това трябва да ти подскаже, че точките, които е получила от потребителите се базират САМО на това до колко нейните постове са полезни и качествени, а не заради това, че е някоя 9-ка и народа й се мазни и й гласува репутация или някакви подобни странични фактори.
Цитат:
някой новак може да прочете мнението на Рони /примерно/, че е много неуважително и страшно да се запознаваш с момичета, когато има техни роднини около тях /или други/ хора - да му погледне репутацията и да си каже - "ми да значи и аз мисля правилно и избягвм да се запознавам, когато девойката не е сама"...

И тук е момента ти, Пешо, Пенчо, Генчо и всички, които сте твърдо против мнението на Рони да му гласувате отрицателна репутация. Така точките му бързо ще спаднат и когато "неопитният", анонимен читател погледне репутацията му, ще си каже "ааа, тоя е с ниска репутация - значи нищо не разбира - чакай да се поуча от бат Слейър - той е с висока". И друго - това е форум, всеки може да се изкаже! Ако не си съгласен с това, което е казал Рони - опровегай го в същата тема. Така "неопитният", анонимен читател ще прочете двете мнения и сам ще прецени на кое да вярва.
Разбери, репутацията изобщо не показва колко знаеш и колко добър играч си. Ако аз не съм съгласен с няколко твои мнения и ти напраскам отрицателна репутация ще отидеш в дъното на класацията - и какво, това ще те направи ли по-непитен, по-незнаещ, по-лош играч? Мисля, че не. И когато Рони (примерно) с високата си репутация напише в някоя тема "пич, подари й букет от рози за сто кинта, обясни й се в любов, падни й на колене - така ще я спечелиш!", а ти с отрицателната си репутация подробно обясниш как и защо не трябва да се прави така и покажеш как трябва да се направи - то един разумен, мислещ човек няма да се води от червените и зелените правоъгълничета, а ще прецени по съдържанието на поста... и ще ти гласува положителна репутация и ще се изкачиш отново на върха... и после аз пак ще те сваля долу...

Цитат:
2. От този момент:
Това, което аз лично ще направя /въпреки, че вече сравнително рядко влизам тук/ е, че ще започна да гласувам силно ЗА - хората които съм виждал, че Играят на живо и го правят ефективно и успешно. Ще започна да гласувам и ПРОТИВ вече за всяка глупост, която срещна...

А ти досега как правеше?
Защото повечето потребители правят точно така още откакто е пусната системата с репутацията.
С тази разлика, че другите гласуват на база "полезност на поста", а не на "тоя съм го виждал, че играе на полето". А ти какво - колко души от всички 1100+ регистриани си виждал как "играят на полето" - 5, 10, 20... ?

Това е положението - просто си мислиш, че репутацията показва кой колко е опитен, а това изобщо не е така.
Ето например аз имам най-високата репутация. Със сигурност не е защото съм най-опитен - малко хора са ме виждали в действие, а и както казах в послеписа на този си пост - аз да пикапя не умея. Защо тогава хората са ми гласували толкова положителна репутация? Сигурно, защото съм админ и ми се мазнят, ще кажеш ти... ами сигурно е така. Аз пък си мисля, че съм полезен по някакъв начин.
Миро пък пише сравнително по-рядко от мен, но дава ценни съвети и... абе глупости - просто е админ.

P.S. Заглавието си е правилно.
стар 08-08-2006 г., 22:20   #16
RealDeal
a.k.a. Anarhia

Регистриран от: Sep 2005

Rep Points: 3284
RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000

Мух, мух, мух, мули майкоооооо!
Слеар, не можах да разбера предложението в пълен план, обаче разбирам каква ти е идеята
Тея дето са най-много на улицата трябва да имат най- висок рейтинг във форума, нали? Ем, като си е във форума си е във форума, като е на улицата си е на улицата. Тея дето се изявяват във форума си заслужават точките във форума, тея дето са на улицата(с теб) - бий им една евала или измисли някъв друг начин за поощряване, нали си им лидер Близалки, картончета или звънчета, секви работи съм виждал. Стигне ли някой 30 звънеца може да получава статуетка-оскар "Разписах 30 сарджа". Едно от основните качества на лидера е креативност, значи тряя се справиш. Това дето го предлагам е на шега, да не си помислиш нещо. Не виждам връзката хората дето се занимават със стрийт пик-ап да имат повече реп точки от хората дето считат други неща за по- сериозни. Одебелих ти стрийт пик-ап да обърнеш внимание, че щом едно нещо си има разновидност, вероятността да се появи втора разновидност е голяма или ти не мислиш така, щото да не си счупиш фрейма. С тея фреймове станахме като коне с капаци. Ама не виждам що си позволяваш да се налагаш и да стачкуваш за реформи по на хората форумите. И да съм те обидил не ме интересува казах си мнението.
стар 09-08-2006 г., 15:22   #17
peperudka
Дама

peperudka's Avatar

Rep Points: 11002
peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000

Цитат:

Ки е под мелиса и WSA - но комент... /някой да е виждал WSA как Играе??? - момчето направи няколко превода - респект, за което и е вече в топ 5 на ловестайл форума/

Моите уважения, slayer, сигурна съм, че си си заслужил репутацията и си страхотен пикапьор. Но за сведение WSA свали жена с ебати Bitch shield-а (негови думи) и снощи я съсипа от секс Заслужил си е точките.

http://youtube.com/watch?v=JhpZfltbnAQ
peperudka is offline   Reply With Quote
стар 09-08-2006 г., 17:07   #18
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

Cool

Всички се връзвате за примерите. И засипвате темата с ненужно теоретизиране. Естествено, че темата не е "аз съм по-голям пикапьор от ближния - дайте ми сега точките на мен". Не в това е идеята и смисъла - както го обърнаха повечето.
Сигурен съм, че Рони, Мелиса, WSА и всички останали пичове и мацки от примерите ми са страхотни хора... Нещо повече - тези хора имат и много добри мнения във форума - за което респект.

За Владо:
Цитат:
Какво се разбира под "форумен рейтинг" или така наречената "репутация" - това е мерна единица за това колко си полезен за съфорумците ти и до колко харесват и одобряват (или съответно - не харесват/не одобравят) изявите ти тук. Нищо повече!

- Именно! /ето сам си признаваш, че рейтинга не е реален - само живият живот е реален - а това е некъв форумен рейтинг - нереален в сегашния му вид/
Обаче, когато баба гицка от село долна малина влезе тук за 10мин., защото има само 50ст. за нет - а останалите 20 мин. ще поцъка CS - и реши да прегледа мненията само на най-добрите - ще цъкне на юзерс, ще си подреди юзерите по репутация и ще чете на тези най-отгоре. Тя няма да възприеме, че това е некъв си измислен форумен рейтинг - о не - тя ще си каже тези с най-голяма репутация са най-добрите ПУА-та тук /за ко да чета постовете на жоро секса - примерно - който е много по-надолу в ранглистата/... капиш?

Цитат:
Ако WSA е направил 10 превода на ценни материали и по този начин помага на хората, които не разбират чуждия език, да научат нещо и да подобрят играта си - то е повече от задължително WSA да получи положителни точки към своята репутация, ако ще дори да не знае какво е това пикап и да не е виждал жена на живо.

- Ето тук не съм съгласен - поради горната причина. WSA има цялото ми уважение за всички направени преводи (макар аз да не съм ги чел), но нищо повече... - и не бих му дал репутация за това нещо - виж може да измислиш специална награда за такъв тип заслуги - примерно титла "преводач на форума" ...

Цитат:
Зная, че с Melissa непрекъснато се джафкате нещо и затова ти бърка в очите с високата си репутация,

- ОМГ, това не го мислиш сериозно и само се заяждаш...
/виждал си ме що за човек съм - нима мислиш, че мелиса може с нещо да ме подразни и да ми "бърка в очите" ?????/

Цитат:
но поне се опитай да погледнеш обективно на нещата - Melissa дава ценни съвети, прави наистина много задълбочени и интелигентни разсъждения по различните теми и явно това е полезно на хората, които четат постовете й щом е получила тая репутация.

- Не е вярно - повечето и мнения са пълно теоретизиране без грам практически опит. Извинявам се - аз също обичам да теоретизирам (от време на време), но пиша само за теории, които съм ги проверил, че бачкат или не на полето... Така просто да си пиша (както в нейния, а и на много други пичове случай) не е и няма да се случи...

Цитат:
а не заради това, че е някоя 9-ка и народа й се мазни и й гласува репутация или някакви подобни странични фактори.

- От тук само за едно си прав - тя, че не е 9-ка не е...
- Но напротив - много от пичовете, дори и тези, които играят не са се отърсили от социалното си програмиране и просто и дават ранг по съвсем други съображения от полезността на поста.
За справка - акцията с бананите - и грозното момиче, около което в един момент бяха направили кръг и им беше център на внимание - някой от така наречените ПУА-та тук. Тогава им обърнах вниамание на този факт и много от тях останаха учудени. Да, за съжаление в много от Вас /защото в мен това го няма/ е заложено инстинктивно да търсите Рапорт с най-близката женска (просто защото е жена) и така да си сваляте ранга сами... Не Ви се сърдя - много от предците Ви са се репликирали благодарение на това си умение... (накрая все някоя девойка кандисва)... Но това не е поведение на ПУА - пуа е център на внимание - а не прави кръг около друг център (за това и който е забелязъл много тънък почти несъзнателен момент в моето поведение - когато всички се събирате в кръг около Миро примерно - на някоя акция - аз стоя леко дистанцирано и като, че ли не част от кръга ... както и де е - това е друга тема)... но помислете върху горното /особено тези, които се усетят, че допускат грешката описана горе прекалено често/...

Цитат:
Ако не си съгласен с това, което е казал Рони - опровегай го в същата тема. Така "неопитният", анонимен читател ще прочете двете мнения и сам ще прецени на кое да вярва.

- Чекай, чекай малко ... Аз лично - в този форум съм изписал тонове информация за Pick-Up и съм засегнал сигурно абсолютно всичко, което може да се засегне. Ако някой продължава и след това да поства глупости - нямам нито време, нито нерви, нито желание да си повтарям постовете - само защото някой е писал някаква глупост. Ако тръгна да обарям всеки, който пише АФЦ простотии, че то цял ден няма да ми стигне само да вися на пц-то и с това да се занимавам. Не е ли много по- добре - просто след такова нещо - този човек просто да има отрицателна репутация и другите да са наясно, че пише глупости. Защо трябва моето време да се губи??? вместо неговото - аз смятам себе си за по-ценен - сори...

Цитат:
Разбери, репутацията изобщо не показва колко знаеш и колко добър играч си.

- разбери, за мен и теб (и за още точно 20 активни тук души) е точно така - аз, ти и те знаем какво и на кой мненията да четем. Обаче има тонове хора, които са абсолютни новаци и изобщо не им е ясно, кое е правилно и кое не. Има дори много такива (аз лично знам поне за 10), които просто анонимно надникват в раздела истории - и като попаднат на АФЦ мнение с 250 репутация примерно - кво става???

Цитат:
И когато Рони (примерно) с високата си репутация напише в някоя тема "пич, подари й букет от рози за сто кинта, обясни й се в любов, падни й на колене - така ще я спечелиш!", а ти с отрицателната си репутация подробно обясниш как и защо не трябва да се прави така и покажеш как трябва да се направи - то един разумен, мислещ човек няма да се води от червените и зелените правоъгълничета, а ще прецени по съдържанието на поста...

- Казах ти вече - няма да вървя след всяко АФЦ мнение и да го оборвам подробно... недей да даваш глупави предложения...
Пикапьорите сме ефективни хора - много по-лесно и ефективно е АФЦ-тата да си имат нисък или нулев ранг - а тези, които разбират за кво иде реч да са с висок ранг - та всеки да знае на какъв човек чете мнение...

Цитат:
А ти досега как правеше?

- Аз досега гласувах отрицателно в много, много редки случаи.

Цитат:
С тази разлика, че другите гласуват на база "полезност на поста", а не на "тоя съм го виждал, че играе на полето".

- Аз пък ще гласувам положително само за хора, които съм виждал, че Играят на практика и постват качествени постове или изключително качествен пост от някой, който не съм виждал как Играе, но усещам по поста, че не е само теоретик - хваща се...
- Отрицателно ще гласувам за всяка АФЦ глупост, която прочета без значение кой я е постнал.

Цитат:
Това е положението - просто си мислиш, че репутацията показва кой колко е опитен, а това изобщо не е така.

- пак едно и също си повтаряме... значи репутацията не е реална (защото само живия живот е реален - а не кво пишеш във форума) и толкова. По-долу ще напиша предложение как да стане по-близка до реалните възможности на човека в живота и в Пикапа като цяло... В момента никой няма нужда от такава "нереална репутация" - видете ли някаква си "форумна репутация" - и за кво ти е??? - само на комплексар (без да се обиждаш) може да му е приятно да има неква "форумна репутация" различна от тази в реалния му живот. Ако негативите се изчерпваха с това - ок нека седи и там АФЦ-то да се кефи, че е с висок ранг - обаче заблудата към незапознатите с форума е много лоша...
/за пример давам - аз ако не беше некой да ме посъветва едно време никога нямаше да прочета мненията на жоро секса и дион - и двамата бяха с ниска репутация - и аз четях глупостите на мелиса и другите с висок ранг... и изведнъж некой ме светна - и бая се зачудих - от къв зор пичове с толкова як и очевидно железен фрейм - са толкова назад по репутация??? - сигурен съм същото се случва всеки ден с друг нов потребител във форума/

Цитат:
Ето например аз имам най-високата репутация. Със сигурност не е защото съм най-опитен - малко хора са ме виждали в действие, а и както казах в послеписа на този си пост - аз да пикапя не умея. Защо тогава хората са ми гласували толкова положителна репутация? Сигурно, защото съм админ и ми се мазнят, ще кажеш ти

- Абсолютно!

Цитат:
Аз пък си мисля, че съм полезен по някакъв начин.

- За това също - но с ръка на сърцето ти казвам, че по-голямата част от причината е в горното... Ако не беше админ - ти и нефертум и майкъл щяхте да имате по 100-200 реп /ти пак щеше да си най-отгоре - като най-активен споко^^/...

Цитат:
Dobre a ako sym ot Mezdra i nqmam vazmojnost da pikapq s TEB (nali ti si meriloto i kogoto si vijdal trqbva da e s mn. to4ki kogoto ne si - s malko) zna4i nqmam pravo na zeleni to4ki li ? - ne odobrqvam.

- И Майкъл ми зададе същият въпрос (добре бе, слеър, то така излиза, че софиянците трябва да имат най-голяма репутация, не мислиш?) - направо ще ти копи/пасте отговора:
*Като си от мездра и си супер пикапьор и супер много се интересуваш от пикап - ще си направиш труда и ще уважиш поне една сбирка на ПУА-тата където се събират най-много - тоест в София - (без значение дали ще е акция - или просто излизане и т.н.)
Тогава ще покажеш колко си готин на улицата и всички ще те видим, че не си просто теоретик.
А иначе ще си седиш с нормална репутация (забележи нормална - не много висока - не много ниска и без много реп. пауър)

То по тая логика в селцето горна малина може да има много по-добър ПУА наистина - да е ебал цялото село по 100 пъти - от мистери, дианжело и бадбой примерно - ама да си седи там човека и да пише по форумите колко е добър само - Сички ще му се смеят и няма да го приемат на сериозно... Но ако същия се емне и иде на организиран семинар при всички ПУА-та - каквито често се правят в щатите и им покаже - тогава ще го признаят реално... И тогава ще се види, че наистина има право да има РЕАЛЕН ВИСОК РАНГ... (иначе всеки теоретик само - може да си преразказва теориите и да си вдига ранга - а на живо да не излиза от компютърната зала - примерно).

Ето например: Ти каза че аз съм ПУА - да така е - и ако в Мездра бяха най-яките ПУА и там правеха яко сбирки - щях да отделя половин ден да отида да се запозная на живо с тези пичове - най-малкото за да им видя Играта, защото ще ми е интересно и полезно на мен самия - освен, че ще им покажа моята.*

<- горното е взето от ICQ чат с Майкъл - просто нямам време да го пиша на ново и го копирах... (Майкъл не възразяваш - нали?)...

Сега стига глупости - ето какво предлагам.
1. За Реп. поинтс:
- Точни и ясни правила за какво се дават реп. поинтс (и без това след малко с това, което ще предложа - дефакто малко хора ще могат да оценяват с голям брой точки даден човек). Примерно:
- за добър съвет /не за превод/
- за добър амог
- за добър и новаторски материал (рутин, игра, опенер и т.н.)
- за точно разсъждение /но не теоретични приказки от хиляда и една нощ /
- за хора които наистина Играят активно и пишат реални проверени неща
- и т.н. /ще се доизпипа на широка коалиционна основа ^&^/

2. Реп. пауър:
- Само определени хора, които всички сме виждали и познаваме и знаем, че играят реално и го правят ефективно ще могат да имат реп. пауър по-висок от 5 точки. Останалите - ще качват до 5 точки маскимум. Ако искат да имат повече - да заповядат на акция, на сбирка - когато има представители на проекта - ще демонстрират на практика, че владеят пикапа поне на средно ниво - и ще им се отключи пауър-а да се вдига повече. Тази точка е много важна и дори само това ще промени ранговете много повече в посока реалност - само хора, които наистина са ИГРАЧИ ще могат силно да оценяват другите. А, не както примерно: по-горе - некво афц от мездра ми праска отрицателен вот и ми смъква 20 точки - щото не ми бил съгласен с предложението /за тези, които ще се хванат тук: да, цял ден плача за тези изгубени точки - ще искам мама да ми купи сладолед за компенсация/...
На практика със сегашната система за реп.пауър - всяко афц - регистрирано достатъчно рано тук има супер висок пауър... - това е абсолютна глупост.

Тоест да обобщя - събират се по предложение на Кинга и Нефертум (все пак проекта е техен) - някаква група хора - които са реални Играчи, а не просто форумни теоретици /по присъствие на акции ли, сбирки ли - Вие си знаете как ще ги избирате/. На всички останали - незнайни войни - реп пауър им се смъква до 5 точки. - и то ако имат достатъчно време и постове във форума /другата репутация може и да не им се пипа - за сега/. На тези другите - в групата - реп. пауър им се слага горе-долу според възможностите /тук е доста субективно/... така, че може и еднаква да е в началото - не знам - ще се мисли в "работната група" - както му казваме ние
Работната група изготвя правилата за даване и отнемане на репутация. Ето още един фрапантен пример. На афц-то крюгер - аз и нс смъкнахме репутацията на -15. Но се намери някой идиот /абсолютно без никакво извинение го казвам/, който му добави 16 т. репутация и човека си е вече с репутация 1. Питам онзи същия - защо? Какво ти хареса в поста на фреди - изключително точната и правилна статия ли? Или "смелата" постъпка да си я изтрие без да я защити с една дума след като го усмяхме...? Ето как някакъв глупак /при сегашната система/ може просто ей така - дори за базик - да нулира моя вот + дори вота на друг пич. - тоест системата е безсмислена...
При другата система - същият глупак ще има реп пауър 5 /и то ако е бил редовен посетител поне 5 месеца във форума да речем и има даден брой съобщения/ и ще му вдигне репутацията на -10 - но тук веднага ще се намеси този, който следи дали се спазват правилата за даване на репутация и афц-то ще получи сам отрицателна репутация + занулена реп пауър завинаги... Честито - чисто, прегледно... и ефективно... /и едва ли вече някой ще се реши просто така за спорта да дава положителна и/или отрицателна репутация - както сега/...

Още веднъж респект към всички.
Пак казвам - няма смисъл от нещо, което не е реално - ма то било "форумна репутация"... Ми сложете и репуатция за тва кой колко се изказва, че може да готви. Нека репутацията бъде за Пикап скилс - теоретични и най-вече практически... а не просто безсмислена форумна репутация..... или просто я махнете...

StAy C00l,
-Slayer

Последна редакция: извършена от slayer_ на 09-08-2006 г. в 17:29 ч.
стар 09-08-2006 г., 18:12   #19
шарик
Свой

шарик's Avatar

Регистриран от: Aug 2005

Rep Points: 3557
шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000шарик Репутация > 2000

от едно афеце

аз съм от тия афецета явно дето Слеър говори
аз не давам умни постове,просто пиша както ми дойде.аз не робувам на сайта и не уча заучени фрази.вземам само малки частици.аз имам своята уникалност.просто допълвам,както пчелата която гради своята пита.имам пауър,защото няколко човека от вас все пак малко или мн ме познават.не съм идвал на акция.не мога да пикапя на улицата.нямам сетове.
това което съм научил от тука (благодарско много на вас) използвам по малко,когато ми трябва.
моля ви,не се занимавайте с простотии,на света има много по-важни неща!!!

Последна редакция: извършена от шарик на 09-08-2006 г. в 18:20 ч.
шарик is offline   Reply With Quote
стар 09-08-2006 г., 21:39   #20
RONNIE
Свой

RONNIE's Avatar

Регистриран от: Jun 2005

Rep Points: 5898
RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000RONNIE Репутация > 2000

Цитат:
Да не говрим за реп. поуър - илиза, че и най-голямото АФЦ, което, обаче се е регистрирало 2 години преди мен - може да дава много повече точки на другите и да оценява много яко другите... Изобщо не е добре обмислено...

Много ясно как някой друг ще може да оценява другите повече от теб а????? това е невъзможно неправилно ПОДСЪДИМОООООООО

Цитат:
не ме карай да се квалифицирам с реални неща като ти обяснявам, че в реалния живот получавам огромно количество ранг от всички хора около себе си - познати и непознати

Чакай сега нали нямаше да се квалифицираш ?
Когато във всеки пост се изтъкваш колко си велик как другите правели грешки пък ти не ги правиш тези грешки, като ни обясняваш как някакви 9 ки са ти в краката и как репутацията в реалния живот е супер голяма повярвай ми изглеждаш като пълен МУХЛЬО мухьо ли казах да точно това имах предвид.
Ако наистина беше така нямаше постоянно да си развяваш „постиженията „ и нямаше да имаш такава нужда да се доказваш в този форум ,нали си имаш сайт направиси форум аз ще се запиша и ти ще ми направиш репутацията –безкрайност и готооо ще можеш да спиш спокойно аз не съм гаден не искам твоите безсънни нощи да продължават.

Предложението ми за репутацията всеки който по някаква –каквато и да била прочина наближи репутацията на господина със сините постове да му се нулира веднага след месец да се баннва до живот.

Цитат:
форумната репутация ми е последната болка...

И за чийй ху* тогава си на писал има няма 250-300 реда с глупостии
Ааааа разбирам когато искаш да покажеш колко неебателен си ти пишеш 250-300 реда с простотии и се обясняваш като някоя пу**.Пу**ата е много интересна дума използвасе за женски полов орган и за мъжки характер(капиш) . Само погледни мненията на хората и ще ти стане ясно колко си прозрачен дано и на полето не си така. Дано на полето да си копаш с мотиката само.

Цитат:
/въпреки, че вече сравнително рядко влизам тук/

Цитат:
разбери, за мен и теб (и за още точно 20 активни тук души)

Чакаи сега ти редовно ли влизаш тук или не .АААА пак разбирам когато трябва да покажеш колко неебателен си влизаш рядко когато обаче не ти отърва .....
интересноооо айде сега разбери се сам себеси първо и после се самопределяй като ПУА
Цитат:
ще си направиш труда и ще уважиш поне една сбирка на ПУА-тата където се събират най-много - тоест в София

ТОва няма да го коментирам даже
последно активен ли си или не че не четеш постовете кото си даваш мненията е ясно на всички а поне какво пишеш знеш ли от по горния цитат ни е ясно че копи пейста ти е много любима операция
Цитат:
Друг пример - Рони - моят любимец - от година му следя постовете -

ООООО ти си ми бил фенннн оооо незнаех. Няма проблеми ще те запиша във фен кубами във Полски Тръмбеш там на полето ще можеш да си играеш играта. ЕЕЕ не съм го обмислил добре те ръцете ще са ти заети с мотиката и няма да можеш да си играеш твоята игра

Цитат:
Ми сложете и репуатция за тва кой колко се изказва, че може да готви.

МИ то има бе пич брой мнения>Обърни внимание и там има хора със повече мнения от теб ТОВА НЕЕ ПРЕВИЛНО ТАЗИ СИСТЕМА НЕЕЕ ДОБРА ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ.

Цитат:
ще качват до 5 точки маскимум. Ако искат да имат повече - да заповядат на акция, на сбирка - когато има представители на проекта - ще демонстрират на практика, че владеят пикапа поне на средно ниво - и ще им се отключи пауър-а да се вдига повече.

нЕСТИГА ЧЕ СИ МУХЛЬО АМИ и ставаш смешен ще се емна аз да дойда в софия щото на слеара не му отървала моята репутация. Ако искаш да е още по реална оценката ти трябва да си прецедател на изпитната комисия (зада не се чувстваш мухльо) даже да се съберат и ПУА-та от целия сват да ни оценяват (ти пак ще си прецедател на комисията за да не се чувстваш.....)

НА цялата тая работа тоест твоето поведенни във този форум (и най вероятно и в "реалноста" ) му се вика" голям го вадиш мек излиза"
АЙ сихтир

Нека отрицателното гласуване започне СЕГА ( да за теб става въпрос)

Последна редакция: извършена от RONNIE на 10-08-2006 г. в 00:49 ч.
RONNIE is offline   Reply With Quote
стар 10-08-2006 г., 11:03   #21
slayer_
g0n3

slayer_'s Avatar

Cool

RONNIE жив и здрав,

- давай мотиката - ще прекопаме и твоето поле щом трябва...

п.с. молбата ми е - придържайте се към обсъждане на предложенията ми...
стар 10-08-2006 г., 11:20   #22
Insight
a.k.a. NoFear
Moderator

Insight's Avatar

Регистриран от: Jan 2006

Rep Points: 11361
Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000Insight Репутация > 2000

Повечето неща ще оставя без коментар, тъй като така или иначе главното решение взима този, който ще пусне важната тема или ще контролира системата за репутации. Но накратко за предложенията и моето мнение по тях:

Цитат:
1. За Реп. поинтс:
- Точни и ясни правила за какво се дават реп. поинтс (и без това след малко с това, което ще предложа - дефакто малко хора ще могат да оценяват с голям брой точки даден човек). Примерно:
- за добър амог

Правилата са задължителни- без тях не може. Гласни или негласни, трябва да има аргументи, по които да се гласува. Иначе идеята се обезсмисля. Примерите за полевите доклади (feed report- ите) са едва ли не безценни- липсата им напоследък се забелязва осезаемо. Всички материали са добре дошли и заслужават положителна репутация, а сухата теория и непроверените неща е вредно да се използват, това заслужава чисто наказание. Единствено за преводите съм против- изпробван превод заслужава рейтинг, аз гласувам за такива, които намирам за смислени и които ми служат в практиката.

За реп пауъра- наистина, регистрираните от 2004- та неактивни участници имат висок пауър, за разлика от PUA- та, регистрирани по- скоро. Това също се отразява на резултатите, но ограничаването за хора, които не са били в София, не променя нещата генерално.

Като финал, подкрепям slayer_ по темата с баба Гинка и търсенето по репутация. Аз също се влияя по репутацията- високата репутация означава оценяване от останалите, което би трябвало да означава смислени постове, логически обяснения, добри съвети и полезна помощ. Или поне така би трябвало да бъде.

Но така или иначе, повечето неща вече съществуват от самото използване на рейтинг системата. Може би съвсем леки корекции (като кога е удачно да се използва системата за + и -) биха внесли повече яснота, както и поощряването на реалните Играчи от две страни- въпросните да пускат репорти, съвети и иновативни материали, за което респективно биват поощрявани чрез гласуването.
стар 10-08-2006 г., 14:51   #23
Melissa
Дама

хм, защо пък не ...

Възпитанието ми (но не в резултат от социалната матрица ) и разбирането на човешката природа ми пречат в момента да реагирам напълно първосигнално и да ти отговоря като жена, за което, признавам си, съжалявам.
По-зле съм и от баба гицка от село някакво си – тя поне знае как да си подреди юзърите по репутация ...
Айде бе хора, нека и мен някой да научи, за да се видя и аз в тази важна класация ... че това просто не е за изпускане ... кога друг път ще ми се случи да съм оценявана тоооолкова високо ... и това така да те побърква Слеър ... (но явно и мен ме е побъркало, като отговарям по тази тема) ...

Смяташ, че постовете ми са теоретични, нямащи нищо общо с практиката? Ми добре, така да е според теб. Не обичам да давам наклон на нечий к.р (хахаха, не ми вярвайте) ...
Прав си за едно - не искам да казвам кой как точно да гледа, кой как точно да се движи, кой какво точно да казва. Знаеш ли защо? Защото уважавам правото на всеки да прави собсвен избор. Защото предпочитам да размърдам мозъка в нечия глава и той самият да си стигне до валидните за него изводи, тези, които ще му са от полза, отколкото да му натрапвам някакви реплики просто така. И поне веднъж излез от шибания си шаблон, фрейм или както искаш го наричай и вникни в думите!
Опитвам се да обяснявам причините за някакво поведение, дори и това на теб да ти звучи теоретизиращо. Защото разбереш ли ги (причините), имаш ли яснота относно това защо се случват нещата, ти ще имаш избор за това какво точно да правиш, така както ТИ самият си прецениш. А не следващият път, когато се озовеш в подобна ситуация и хората реагират различно от очакваното, да стоиш и да се чудиш защо е станало така, нали уж всичко си казал/направил както еди-кой-си прави и те е посъветвал ... Защото наложеното поведение не може да ти осигури вътрешната увереност. Ти самият трябва да достигнеш до изводи, валидни за теб самият. В противен случай си просто робот, действащ така, защото някой нещо казва. Освен външната Игра е важна и твоята Вътрешна!

Цитат:
Първоначално публикувано от Slayer
темата не е "аз съм по-голям пикапьор от ближния - дайте ми сега точките на мен". Не в това е идеята и смисъла - както го обърнаха повечето.

А в какво точно е смисъла, можеш ли пак да обясниш, защото от това, което си написал по-долу като правила – точно този смисъл влагаш. Зрррр, противоречиееее ...
Замисли се малко де, нима това няма да ви превърне в роботи, борещи се за някакви точки? И въобще как точно ще преценяваш кой реално какво прави навън? Как можеш да прецениш дали някой с добра писмена риторика действително е направил нещо, а пък този, който няма способност да се изразява добре в писмен вид нали винаги асоциацията ще бъде, че не може ... Ще ходиш след всеки да го следиш и после да го отразяваш във форума като го гласуваш? (е, нали не влизат само от Сф хора или пък ти си дядо Коледа?!), защото само така ще бъде действително реална оценката ти, твоята оценка!

Цитат:
1. За Реп. поинтс:
- за добър амог

И ако смея да попитам, отново, кой бе Слеър ще определя кой съвет е добър, кои разсъждения са точни? Ти ли?
Това някакъв вид професия ли е, специалност, че да оценяваш с подобен вид правила за гласуване кой е по-добър, кой е най-добър, кой си е научил урока и кой е скъсан, кой поставя най-добрите диагнози? Ако е така – отново моя грешка, за което се извинявам!

И като ще си говорим как баба гицка (т.е. случайно попаднал във форума юзър) приемал/а постовете с репутация, и как видите ли, тя само постовете на тези хора щяла да чете, щото приемала, че щом са оценени най-високо, значи те са най-най-най, я ми кажете форум, в който гласуването на репутация е основано на точно този принцип, който прилага баба гицка, а не на този, който е заложен И тук ... На всеки му е ясно какво означава тази репутация във форумните пространства, върни се и прочети още веднъж пост № 15 ... Как така само баба гицка ще си мисли друго направо незнам....
Нещо си противоречите бе хора (Слеър и сие) ... и нещо прекалено принизявате всички останали ...
Да не говорим пък колко си се вживял в една роля ...

Цитат:
Аз също се влияя по репутацията- високата репутация означава оценяване от останалите, което би трябвало да означава смислени постове, логически обяснения, добри съвети и полезна помощ. Или поне така би трябвало да бъде.

От останалите! Кои са тези останали? Тези от форума! Отново пост № 15.

Много, много лошо за тези, които следват сляпо “наложените по някакъв начин високи репутации”. Ми хора, вие не можете ли сами да мислите и преценявате? Това, че някой с висока репутация е казал нещо, значи ли това, че директно ще го приложите, без да отчетете своята конкретика? Или примерно мнението на някой с ниска репутация ви допадне, обаче само защото на други не е допаднало, хайде под ножа ... Просто не мога да повярвам, честно ... Нямате ли си собствено мнение и възможност да преценявате сами? Или принципът на стадото действа и тук ... ех, тази социална матрица ... хахах

Цитат:
в този форум съм изписал тонове информация за Pick-Up и съм засегнал сигурно абсолютно всичко, което може да се засегне. Ако някой продължава и след това да поства глупости - нямам нито време, нито нерви, нито желание да си повтарям постовете

За тази работа има copy/paste бе Слеър, като не ти се занимава с повторно писане, или просто слагаш линкче. Или смяташ, че веднъж написал нещо, то трябва да се приема за божествено? Еми и в живота не е така, схващаш ли? Трябва постоянно да се доказваш. Не можеш да си лежиш на лаврите постоянно, дори пред името ти да има Професор. Защото в противен случай се получават не дотам приятни неща за теб ...

Аз лично гласувам и ще продължавам да гласувам положително за пост, от който преценявам, че човекът мисли трезво и пречупва информацията, която получава през собствената си призма! Гласувам за индивидуализъм! Гласувам на хора, които СПОРЕД МЕН, според моята субективна оценка наистина Разбират какво правят и Защо го правят!
Пак ще питам, защото никой не ми отговори на този въпрос. Каква всъщност е целта на сайта? Да те изкара от една матрица и да те вкара сляпо в друга такава? Ако е тази, моя е грешката, че съм приела, че lovestyle.org може да бъде нещо повече от сетове, затова ще се оттегля! Но не е ли целта да те накара да мислиш, да Видиш нещата, да избереш най-доброто за себе си, така, че ТИ да се чувстваш добре в собствения си живот? Да общуваш така, че на теб самият да ти е приятно, да не позволяваш на други да те манипулират и мачкат?! И това да става без мерене на п...ки, без Игри и без Състезания, които със сигурност ще доведат тези правила ... Нали целта е споделяне на опит, обмяна на опит!

Лидерът увлича! Истинският лидер не се нуждае от някакви наложени правила, за да го следват масите, Слеър! Замисли се малко ...!
Както ти казаха и по-горе, важна е креативността, гъвкавостта. Да успееш да предадеш това, което ти искаш на тези, които ти искаш да го чуят така, че те по СОБСТВЕНА воля да те следват (или поне да си мислят, че по собствена воля го правят).
(Направо не разбирам как не можеш да хванеш нюанса ... Но защо ли се чудя всъщност?)
Всичко останало канализира и шаблонизира!
Прав си, понякога се налага да се слагат правила, но все пак тук не е някакво бойно поле или затвор ... нали и твоята цел е да изкараш хората от матрицата? Защо тогава се опитваш да ги вкараш в друга матрица, което неминуемо би станало с подобни правила за гласуване? Верно бе, това ще е твоята матрица ... Защото следвайки вашата логика относно поведението на случайно попадналите във форума юзъри, които не могат да мислят самостоятелно и следват тези с високата репутация, след вашата система на гласуване мозъците им ще бъдат буквално "промити". Да давам ли примери?!
Не отричам способността ти да отваряш и затваряш сетове, да негваш със заучени реплики и пр. Дори напротив даваш интересни практически съвети, които сигурно работят ...
Но отричам желанието ти да поставяш отново рамки – ТВОИ рамки на другите.

Опитваш се да налагаш едностранен поглед върху нещата. Всъщност прави каквото искаш, де ... това е твое право ... Но докато аз съм тук, четяща и пишеща в този форум, независимо от репутацията ми, ще продължавам да разяснявам (`теоретично ), че пикапът може да бъде начин на живот, основаващ се на избор и разбиране!, съобразно конкретни причини и обстоятелства, а не само шаблони и `фреймове! И вниквай малко в думите, защото не ги използвам просто така, защото си нямам друга работа, а влагам смисъл в тях, който смисъл всеки има възможност да си го интерпретира според своите разбирания. Защото така изписани те са плоскост и конкретно от всеки си зависи дали ще съумее да види пространството в тях и той ще си определи как точно ще изглежда това пространство и какво ще има в него.

Всъщност какво толкова се хабя, всеки може сам да си преценява ...

Последна редакция: извършена от Melissa на 10-08-2006 г. в 15:02 ч.
стар 21-11-2006 г., 01:49   #24
Boby
Свой
Banned!

Boby's Avatar

Регистриран от: Sep 2006

Rep Points: -110
Boby is infamous around these partsBoby is infamous around these partsBoby is infamous around these partsBoby is infamous around these partsBoby is infamous around these partsBoby is infamous around these partsBoby is infamous around these parts

Talking И Ахил се изправи срещу Хектор...

Май са ви толкова железни фреймовете че като спорите не се опитвате да разберете другия.

Една идея:Да се намалява пауъра при голям период на неактивност.(Пак няма да е съвършено:rolleyes

-EDIT- Втора идея(за далечно бъдеще):Да се ограничи реп пауъра на 219,че да не се банват новите потребители с едно гласуване.

п.с. peperudka,май получи нова идея поради неразбиране на моята....Имах предвид когато отдавна не е посещавал форума.

Последна редакция: извършена от Boby на 21-11-2006 г. в 23:50 ч.
Boby is offline   Reply With Quote
стар 21-11-2006 г., 15:15   #25
peperudka
Дама

peperudka's Avatar

Rep Points: 11002
peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000peperudka Репутация > 2000

Аз пък имам друго предложение: да сложите 3та графа за активност. Примерно, някой прави успешен сет, при което точките му на активност се качват с 10, като това може да прави само администратора. Така всеки може да прецени дали да слуша нас, теоретиците, или хора, които ходят на акции. Щото примерно аз и WSA в една акция не сме участвали, но говорим от личен опит, а хора като Voyager не пропускат акция. Та, може да сложите 3та графа, в която да се отбелязва. За да няма обидени Пък аз ви обещавам, че моята активност ще си остане на 0

http://youtube.com/watch?v=JhpZfltbnAQ
peperudka is offline   Reply With Quote
стар 22-11-2006 г., 23:04   #26
voyager
jalayaatrika

voyager's Avatar

Регистриран от: Aug 2005

Rep Points: 5054
voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000voyager Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до voyager
peperudka, и кой ще ходи да гледа дали X прави сетове, или говори глупости за да му тече рейтинг?
Има хора, които за голата репутация са готови да лъжат. Не си ти. Нито аз. Нито някой от хората, които познавам наживо. Но се е случвало и преди. В други държави, и в други сайтове, с подобна тематика. Викат им "клавиатурни жокей" - лично аз искам репутацията ми да е "-1" /аз знам, че нищо незнам, но има хора дето дори това не го знаят/, но напоследък доста "зелени" точки получих... какво ми дреме дали някой одобрява или не начина по който мисля - за мене е важно само и единствено това да ми помага, на мене. /колкото и егоистично да звучи/
А иначе подкрепям принципно слеъра, че вие, момиченцата не се нуждаете от репутация... и вашето мнение трябва да се чете с 1 наум, и все пак... е интересно. Или поне на мене ми е интересно.

пп: yee някой ми гласува червено, най-накрая малко разнообразие.
ppp: Една лична молба - като ми гласувате репутация... поне пишете пола си, щото вояжъра е любопитен дзвер.

Последна редакция: извършена от voyager на 26-11-2006 г. в 18:31 ч.
voyager is offline   Reply With Quote
стар 24-11-2006 г., 09:51   #27
cloud
Empress

cloud's Avatar

Rep Points: 10021
cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000cloud Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до cloud
За мен тази ситема, за определяне на репотацията към момента е най- доброто. Ще поясня. Цялата история в този форум в, последно време, е мерене на п***** гласуването протича не толкова за мнение, колкото на лична основа, "Аз ще ти кажа сега на тебе". Гласувайки отрицателно/положително за някой, всеки си мисли, че му е отдал заслуженото. По един или друг начин, колкото и субективно да е това, се прекратяват (до някаква степен) "междуличностните войни" и на останалите потребители се спестява четенето на луд флуд, никому не нужни заяждания. Разбира се такива продължава да има, но се се избягва толкова от самата тема. Обиди рядко са налични. Така или иначе, когато човек чете нещо и е съгласен с него, то ще му остане в главата, без значение колко са зелените точки отстрани. От друга страна, новите потребители ще се ориентират по- лесно, от кого да търсят помощ и съвет (субективно е да) и с кого не трябва да се заяждат.
"Колега, не ме занимавай с глупости..."
cloud is offline   Reply With Quote
стар 24-11-2006 г., 17:36   #28
RealDeal
a.k.a. Anarhia

Rep Points: 3284
RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000RealDeal Репутация > 2000

И мене ме кефи така. Много се доближава по аналогичен път до общественото мнение в реалния живот .
П.П. Едно от доказателствата е че мацките имат най- много точки
RealDeal is offline   Reply With Quote
стар 15-10-2007 г., 15:10   #29
FANatic
Mr. Trise X

FANatic's Avatar

Rep Points: 5964
FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000FANatic Репутация > 2000

Изпрати съобщение през ICQ до FANatic
за да не пускам нова тема ще пиша тука, защо вече не направите отрицателната репутация за бан да е повече от 100, вече голяма част от активните потребители имат сериозен reputation power и на практика само с 2-3 отрицателни репутации някой новобранец може да си отнесе незаслужено бана
стар 23-10-2007 г., 13:38   #30
vbThеКing
Neo is here...
Admin

vbThеКing's Avatar

Rep Points: 10903
vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000vbThеКing Репутация > 2000

Сетил съм се отдавна за това и съм го променил.
Благодаря за подсещането, все пак.

Управление на темата Търси в темата
Търси в темата:

Разширено търсене

Правила за публикуване
можете да създавате нови теми
можете да отговаряте в теми
можете да прикрепяте файлове
не можете да редактирате своите мнения

vB кодовете са разрешени
Емотиконите са разрешени
[IMG] кодовете са разрешени
HTML кодовете са забранени

Всички времена са дадени във формат GMT +2. Часът в момента е 15:49.

Софтуер на форума: vBulletin версия 3.6.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.